Golden Senior Cup 2006 - 2. ročník

Soutěž pro všechny práceschopné zlaté retrívry, kteří dosáhli věku 8 let.

Prestižní defilé veteránů, skládající se z exteriérové a pracovní části,
se zadáváním titulů „The Best Golden Veteran in Show 2006“, „The Best Golden Veteran of Gun Dogs 2006“
a „The Best Dual Purpose Golden Veteran 2006“.

Koná se v neděli 10. září 2006 v honitbě MS Trhoň ve Strašicích (okr. Rokycany). ...mapa

Přihláška /pdf/, propozice /pdf/ a plakát /pdf/ ke stažení

Golden Senior Cup
2006:
  Katalog výstavy
  Soudcovská tabulka
  Výsledková listina
  Fotogalerie
 

Zakladatel soutěže: Chovatelská stanice The Best Baron
Záštitu převzal: OMS Rokycany, MS Trhoň Strašice

Cíl: ukázat, že i Váš veterán se těší správné péči, díky níž je i přes svůj věk stále ve skvělé kondici.

Účast: Soutěže se mohou zúčastnit všichni zlatí retrívři, kteří dosáhli v den konání soutěže veteránského věku 8 let, bez ohledu na členství jejich majitelů v chovatelských klubech.

Program:

Kritéria soutěže:

1. Během přehlídky veteránů a posouzení jejich exteriéru bude respektován „Výstavní řád ČMKU“. Postupně nastoupí dle katalogových čísel, přidělených dle data narození, ve dvou skupinách psi a následně feny. V každé z nich bude provedeno ohodnocení všech přihlášených jedinců a určeno pořadí prvních čtyř. Z vítězů ve skupině psů i fen bude vybrán vítěz přehlídky, který obdrží titul „The Best Golden Veteran in Show 2006“. Všichni posuzovaní jedinci obdrží katalog, písemné ohodnocení a medaili, vítěz navíc pohár.

2. Pracovní část soutěže bude, s ohledem na věk a způsob výcviku soutěžících, posuzována dle ZŘ ČMMJ pro Všestranné zkoušky retrívrů, vydaného v r. 1999. Účastí v této soutěži však nezískává pes loveckou upotřebitelnost. Pořadí soutěžících bude určeno losem. Disciplíny slídění, nahánění a stopa živé zvěře budou v limitu, s ohledem na věk soutěžících, zkráceny na polovinu. Pes, který obdrží známku 0 nebo na disciplínu vůbec nenastoupí, není z dalšího posuzování vyloučen a může dále pokračovat v soutěži. Všichni účastníci obdrží tabulku s bodovým ohodnocením, vítěz obdrží titul „The Best Golden Veteran of Gun Dogs 2006“ a bude mu předán pohár.

3. Pro výsledné pořadí budou sečtena obě bodová skóre získaná v části exteriérové i pracovní, a to následujícím způsobem: „The Best Golden Veteran in Show 2006“ – 288 bodů (odpovídá min. počtu bodů pro I. cenu v lovecké části), V1 – 280 bodů, V2 – 270 bodů, V3 – 260 bodů, V4 – 250 bodů, V – 240 bodů, VD – 216 bodů (odpovídá min. počtu bodů pro II. cenu v lovecké části), D – 144 bodů (min. počet bodů pro III. cenu v lovecké části). Účastník, který nenastoupí nebo odstoupí v exteriérové části posuzování, získává v této 0 bodů, avšak může dále pokračovat v soutěži. K bodům z části exteriérové budou přičteny body dle tabulky pro VZ z části pracovní a bude stanoveno a vyhlášeno výsledné pořadí všech účastníků. Všichni soutěžící obdrží diplom, upomínkový dárek, od sponzorů věcné ceny a vítěz navíc pohár a titul „The Best Dual Purpose Golden Veteran 2006“.

Doklady nezbytné pro účast: průkaz původu (předkládá se při prezenci, výsledky z této soutěže nebudou do PP zapisovány) a očkovací průkaz s atestem veterináře (veterinární podmínky standardní: atest ne starší než 3 dny pro účastníky z jiných okresů než RO; pes musí být klinicky zdravý a v imunitě proti vzteklině a infekčním chorobám – očkování ne starší než 1 rok a ne mladší 30 dnů)

Veterinární dohled a občerstvení v průběhu celé akce bude zajištěno. K účasti srdečně zveme všechny přátele a příznivce tohoto krásného, ušlechtilého a pracovitého plemene.

Přijímáme nadále nabídky na sponzoring.

Sponzorství dosud přislíbili:

 • fa Jaroch - dovozce krmiva NUTRO Choice
 • fa Grand s.r.o. - vydavatel Myslivecké encyklopedie
 • fa 2vm Services s.r.o. - cestovní agentura
 • fa OBAL complex spol. s.r.o. - výroba pelíšků ChampionClass
 • fa BEA natur s.r.o. - výrobce veterinární kosmetiky
 • fa NutriCyon - Nutripets - vydavatel knihy: Stuchlý I.: "Nemá Váš pes cizopasníky"
 • fa Lukeš Rakovník - zakázková výroba psích bud
 • paní Eva Píchová a Jindra Hermannová - výcvik retrívrů v Praze
 • chovatelská stanice z Brdských luk
 • chovatelská stanice the Best Baron

  Uzávěrka přihlášek: 1.9.2006. Přihlášky zasílejte na adresu pořadatele, symbolické startovné 300,- Kč.

  Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu organizace soutěže.

  Spojení: Z Prahy asi 50minut, po dálnici D5, sjet exit 50, dále 100m na křižovatce vpravo na silnici 605 - směr Rokycany, dále 100m na křižovatce vlevo - směr Medový Újezd, tam vlevo, projet vesnicí do lesa na panelovou silnici, tam vlevo, projet lesem, na konci panel. silnice vpravo, asi po 2 km jsou Strašice.

  Sraz v restauraci U Anděla v 7:00 – příjezd bude značen. Mapa zde...

  Podrobnější info, rezervace ubytování apod. obdržíte u pořadatele: ChS The Best Baron, Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Zbiroh, tel.: 604 708 641, e-mail: baron@bestbaron.cz , www.goldenretriever.cz/goldenseniorcup .

   

  Návrat na hlavní stránku Pozdravné a pochvalné dopisy sem